Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

XI.

Publikované 05.04.2018 v 05:47 v kategórii HP a Temná Túžba ⏩, prečítané: 91x

Trochu nestíham :D užite si snáď nie poslednú poviedku... :D pre VAYTRU, NOMOM, SORU a IH :D


XI.


Časový skok……


Ron


Už roky som pod impériom. Snažím sa s tým stále bojovať, ale vôbec sa to nedarí. Nemôžem uveriť, že Hermiona, Ginny a dokonca aj Neville, sú schopní používať neodpustiteľné. Navyše pred takmer mesiacom som skoro na obrane veľmi ublížil Dracovi. Nikdy som s ním nechcel byť nepriateľ. Bohužiaľ mi v tom zabránila kliatba. Našťastie ho vtedy zachránil ten Snapeov syn, aj keď nechápem ten vzťah, ktorý medzi sebou majú. Je to celé veľmi zvláštne. Ale jedno viem naisto. Ak sa mi podarí prelomiť Impérius, v tej chvíli som na strane Draca, aj keby to znamenalo byť na strane Voldemorta. Nemôže to byť horšie ako toto a aspoň tam budem z vlastnej vôle.


Časový skok…..


Azrael


Už prešli dva mesiace od chvíle, keď som sa dozvedel, že som tehotný. Som takmer na konci tretieho mesiaca a nemôžem byť viac šťastnejší. Pomaly sa začína December a vonku sa veľmi ochladzuje. Brumbál a Chrabromilčania mi síce stále strpčujú život, ale pokiaľ na mňa, alebo moje mláďa neútočia, tak je všetko v poriadku. Všimol som si tiež, že Ron Weasley sa v posledných týždňoch chová veľmi divne. Mám okolo neho zvláštny pocit. Vždy keď ho vidím, tak vyzerá akoby sa niečomu bránil. Možno by bolo v poriadku to povedať rodičom, alebo aspoň Lucovi.

“Az?” osloví ma ocko po hodine elixírov.

Ani som si nevšimol, že hodina už skončila a všetci sú preč okrem Draca, a po novom aj Tea, Blaisea a Pansy, ktorí s nami začali všade chodiť.

“Deje sa niečo? Celú hodinu si bol myšlienkami úplne inde. Cítiš sa dobre? Je malé v poriadku?” strachuje sa ocko.

S úsmevom sa postavím a objímem ho.

“Sme v poriadku. Ja aj maličké, ale máš pravdu v tom, že sa niečo deje. Len neviem čo,” povzdychnem si a skľúčene si sadnem naspäť na stoličku.

Vedľa mňa si kľakne Draco, na ktorého sa usmejem a chytím jeho ruku na mojich nohách.

“Čo tým myslíš?” oprie sa ocko o stôl oproti mne.

Naši priatelia si sadnú tiež a ocko prikáže škriatkovi, aby nám doniesol obed. Ach. To znie dobre. Ani som si neuvedomil, že je už čas obeda. Keď mi zaškvrka v bruchu, tak sčervenám a pustím sa do toho úžasného obeda. Poprosím škriatka ešte o pár ďalších vecí a nevnímam pobavené a znechutené pohľady.

“V prvom rade je to Weasley. Všimol si niekto, že vždy, nech už robí čokoľvek, tak to vyzerá akoby s niečím bojoval? Nemám z toho dobrý pocit. V druhom rade sa jedná o Brumbála. Viem, že Luc robí niečo, aby sa ho čo najskôr zbavil, ale stále mám strach, že niečo hrozí mne a môjmu malému. Neznášam tie jeho pohľady. Akoby vedel presne čo mi je a kde ma má zasiahnuť, aby to bolelo najviac,” vyslovím svoje obavy nahlas.

“Az, toto je dosť vážne. Lucius sa snaží dostať Brumbála do Azkabanu cez ministra. Našli sme naňho peknú špinu. Len to trvá. O týchto tvojich obavách by sa mal dozvedieť Lucius. Stres ti teraz rozhodne nerobí dobre a tvoj tvor ťa evidentne nedokáže upokojiť. Možno keď si otehotnel, tak sa tvoj tvor cítil v bezpečí, ale čím dlhšie si v tejto škole, tým viac sa cíti ohrozený a ak sa k tomu pridá tvoj stres, tak by si veľmi rýchlo mohol o tvoje mláďa prísť,” objíme ma pevne ocko.

“Nie,” zaskučím.

“Teraz choď do vašich komnát a ľahni si. Potrebuješ to. Z ostatných hodín ťa ospravedlním. Keby sa čokoľvek stalo, vieš ako poslať patróna. Ja sa po vyučovaní postarám o Rona,” postaví ma a pošle nás von z učebne.

Poslúchnem a zamierim do mojich a Lucovych komnát. Dnešok mi zobral už veľké množstvo mágie a potrebujem pauzu. Draca s ostatnými pošlem naspäť do hodín. Nechcú ma nechať samého, ale nakoniec ich presvedčím, že budem v poriadku. Luciusove komnaty nie sú zas tak ďaleko. Avšak, keď som už len jednu chodbu od Luciusových komnát, tak ma zastaví telo, ktoré leží na zemi v bezvedomí. Prídem bližšie a zistím, že je to Ron Weasley. Klaknem si a zatrasiem mu ramenom. Našťastie sa preberie.

“Kde to som?” spýta sa a chytí sa za hlavu.

“Na chodbe neďaleko mojich komnát. Si Ron, že?” spýtam sa a podám mu ruku, aby sa mohol postaviť.

“Áno. A ty si Azrael,” usmeje sa.

Hneď mu ale úsmev z tváre zmizne.

“Prepáč za problémy, čo som ti spôsobil od začiatku roka. A za ten útok na Draca. Nebol som schopný, povedzme…… jasne myslieť,” usmeje sa smutne.

“Čo sa ti vlastne stalo?” zamračím sa.

“Nerád by som to riešil tu,” pozrie sa okolo.

“Poď,” chytím ho za ruku a ťahám do mojich komnát.

V mojich komnatách sa posadíme na gauč a ja od škriatkov objednám čaj. Opriem sa a jednu ruku si položím na bruško.

“Tak?” pozriem sa na môjho hosťa.

“Viem, že si na Temnej strane. Sna….. Profesor Snape by určite neostal na strane svetla po tom čo sa ti strana svetla snažila urobiť,” začne.

“Pokračuj. Nepopieram niečo, čo je očividne pravda,” odpijem si z čaju.

“Chcem sa pridať na Temnú stranu. Hermiona a Neville na mňa pod ostrým dohľadom Brumbála už roky používajú Impérius. Zmanipulovali dokonca aj Ginny a kvôli ich kliatbe som sa musel chovať tak, aby ma aj moji bratia - dvojčatá, Charlie a Bill - nenávideli. Sú to úžasný chalani a navyše sa stávajú proti našej rodine a aj Brumbálovi. Bohužiaľ mňa dali pod Impérius v momente, keď som začal vykazovať známky rebelie. V prváku som chcel byť priateľom Draca, no ani to mi už nevyšlo. Múdry klobúk dobre vedel čo sa deje, ale musel hrať kvôli Brumbálovi. Mal som byť v Bystrohlave. Z pod kliatby sa mi podarilo dostať len chvíľu pred tým, než si ma našiel,” skončí.

Zamyslene a zarazene sa naňho pozerám. Premýšľam v tichu pár minút než sa nakoniec rozhodnem.

“Zostaň tu. Na ostatné hodiny ísť nemusíš. Keď príde Lucius, tak ti všetko povieme a ty sa rozhodneš, čo chceš urobiť. Len mi musíš dať slovo, že nepobežíš za Brumbálom,” povzdychnem si.

“Prisahám na svoju mágiu, že nikdy neoklamem a ani nezradím Azraela Snapea s Temnú stranu,” vysloví prísahu.

Usmejem sa. Teraz som si úplne istý, že mu môžem veriť.

“Ja si idem ľahnúť. To bol môj prvotný zámer. Ak chceš, môžeš si objednať niečo od škriatka menom Dobby. Je to môj osobný škriatok a nepôjde za Brumbálom. V knižnici sú nejaké knihy, tak si môžeš nejakú pokojne prečítať,” ukážem na skriňu, ktorá stojí vedľa krbu a so zívnutím odídem do izby.

Ten čaj ma unavil ešte viac ako som bol pred tým.

“Ďakujem,” započujem za sebou keď zatváram dvere.


Ron


Sedím v obývacej izbe, kam ma doviedol Harry, už vyše dvoch hodín. Nevadí mi to. Majú tu celkom dobré knihy, tak sa rozhodne nenudím. Vždy som miloval knihy a nemalo som sa zaujímal o politiku, bohužiaľ tieto moje záľuby boli na niekoľko rokov potlačené, takže som nesmierne rád, že opäť držím dobrú knihu a nie tie blafy o Metlobale. Nie, že by som Metlobal nemal rád, ale k životu ho rozhodne nepotrebujem. Urobili zo mňa úplne inú osobu akou v skutočnosti som a nenávidím to. Povzdychnem si a následne sa postavím, keď dnu vojde so smiechom niekoľko ľudí. Spoznám Draca s jeho slizolinskými spolužiakmi. Keď ma však uvidia, smiech ich prejde a vytiahnú svoje prútiky. Ja zdvihnem ruky, aby videli, že nezaútočím.

“Čo tu chceš Weasley? A kde je Az!!” zamračí sa Draco.

“Azrael spí v izbe. Nie som tu ako nepriateľ. Keby som mu chcel ublížiť, tak to urobím už na chodbe, keď mi pomohol, alebo keď sme boli sami v tejto izbe. Vážne si myslíš, že by som čakal pri čaji a knihe, než by prišli nejaký svedkovia, aby som ho mohol zabiť?” spýtam sa skepticky.

Neisto zložia svoje prútiky, ale stále sú opatrní. Sadnú si na gauč a Draco odíde do izby. Podľa všetkého skontrolovať Azraela.


Draco


Takmer ma porazí, keď uvidím Weasleyho u nás v obývacej izbe. Čo ten tu robí? Po jeho monológu zložím prútik, ale stále ho neschovám. Okamžite odídem do otcovej a Azraelovej izby, kde by podľa Weasleyho slov mal byť Az. Našťastie ho nájdem spať na posteli, ale nejak sebou príliš krúti. Prídem k nemu a pohľadím ho jemne po brušku. Takmer hneď sa upokojí. S úsmevom sa skloním k jeho brušku.

“Hneváš ocka, maličký?” zašepkám.

“Draco,” pootvorí oči Az.

“Si v poriadku?” pozriem sa naňho.

“Áno. Len maličkému chýbala moja mágia. Nejak moc sa mi počas dňa začala míňať a môjmu malému jej nezostáva dosť. Preto som tak unavený. Mágia sa mi len takto môže dosť doplniť,” pousmeje sa.

“Tak oddychuj. Len mi ešte povedz, prečo je Weasley v našej obývačke?” spýtam sa.

“Chce sa pridať na našu stranu. Longbottom a Grangerova na ňom držali Impérius niekoľko rokov. Nechce byť na strane Brumbála rovnako ako na nej nie sú jeho štyria bratia. Ron sa vyjadril, že by rád bol na strane, na ktorej sme my aj keby to mala byť strana môjho otca a jeho bratov k nám privedie on sám. Uvidíš. Teraz ma nechaj spať,” usmeje sa a zaspí.

Prekvapene o tom začnem rozmýšľať. Dávalo by to zmysel. Teda aspoň to, prečo proti nám nezdvihol prútik. Povzdychnem si a nechám Aza nech si oddýchne. Naspäť v obývačke je dosť dusná atmosféra. Sadnem si k mojim priateľom a predo mnou sa objaví čaj.

“Takže si na našej strane?” prižmúrim oči.

“Áno. Ale to ti už Azrael určite povedal vzhľadom na to, že si tam bol tak dlho,” prikývne vážne.

“Tak teraz si rozhodne neznel ako chrabromilčan,” zarazene sa pozerám na Rona.

“Mal som byť v Bystrohlave. Za to, že tam nie som môže Brumbál a jeho oddaní poskoci,” odfrke si.

Oči sa mi rozšíria. Tak toto je fakt super vtip.

“Takže…… ChceChceš sa pridať na našu stranu?” spýtam sa opatrne.

Ron sa mi pozrie do očí a viem, že v tej chvíli sa asi pokazilo všetko, čo sa mohlo….


Brumbálová pracovňa…… rovnaký čas…….


Brumbál


“Je vám to teda jasné?” spýtam sa zamračene slečny Grangerovej a Nevilla Longbottoma, keď im vysvetlím svoj plán.

“Iste, pane. Všetko sa stane tak ako ste naplánovali,” prikývnu.

Usmejem sa a oči mi stmavnú. Teš sa Azrael Marvollo Harry Snape - Riddle. Zaplatíš za to, že ma chcete zničiť. To sa vám ale nepodarí! Uškrniem sa a nechám tých dvoch študentov odísť. Už poznajú svoju časť plánu, snáď ma nesklamú. Z premýšľania ma vytrhnú zelené plamene v krbe. Keď zbadám ministra mágie, hneď sa falošne usmejem.

“Cornélius, rád ťa vidím.”

“Bohužiaľ, Albus, nemôžem povedať to isté,” zamračí sa na mňa.

Až teraz si všimnem Aurorov a Luciusa s prefíkaným úškrnom. Oči mi stmavnú.

“Čo ťa sem privádza?” spýtam sa.

“Obvinenia Albus. A vieš koho obvinenia?.... Dostal som veľmi veľa negatívnych dôkazov, proti tebe,” zamračí sa.

“Ty budeš veriť dákemu smrtijedovi?” domyslím si, že mu to všetko dal Lucius.

“Brumbál, máš veľké problémy. Dôkazy poskytli rôzny ľudia. Dokonca sme dostali do rúk dôkaz, že to ty môžeš za smrť Harryho Pottera! Berte ho!” rozkáže Aurorom.

Uškrniem sa a pozriem sa na Félixa, avšak ten namiesto toho aby mi pomohol, ako som očakával, tak sa otočí a odletí preč. Dočerta. V mojom okamžiku šoku a prekvapenia ma chytia Aurori a vezmú mi prútik. Naštvem sa, ale keď ma odvádzajú na ministerstvo, tak sa zle uškrniem.

“Mňa odviesť môžete, ale mali by ste si dať pozor na mladého Snapea. V blízkej dobe sa mu môže stať malá nešťastná náhoda,” pozriem sa priamo na Luciusa, ktorý zavrčí.

Nakoniec sa nechám odviesť.
Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • VayTra 05.04.2018 v 18:59 Perfektní kapitola :D Fakwes je frajer :P


 • LH 05.04.2018 v 23:25 doufám že se Fawkes přidá k Azovi a bude mu pomáhat :) "Brumla" je pěknej zmetek.


 • Nomom 06.04.2018 v 20:20 Cenu za nejlepší setření Brumbála získává:
  ...Fawkes

  Cenu za Havraspára v převleku získává:
  ...Ronald Bilius Weasley

  A nakonec chvíle, na kterou jsme všichni čekali.
  Cenu za nejlepší povídku získává:
  (*napjaté ticho*)
  Kiliaice a její blog Hviezda Mesačného svitu.
  (*potlesk*)


 • SORA 77 07.04.2018 v 00:06 Bože doufám, že budeš na Harryho/Azraela hodná a dítě mu necháš, ať je v pohodě. Mám ráda dobrý konce.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace