Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

V. Listy a Dary

Publikované 01.04.2016 v 23:59 v kategórii HP a Nová nádej ✔, prečítané: 510x

Tak a zase sme to dodržali :D HURÁ .....Prvá aprílová poviedka. Preto ju dávam na 1. Apríla, ale až tesne pred polnocou :D neviem čo pribudne dalsie, ak v stredu vôbec niečo pribudne. Ale rozhodne vám želám pekný Apríl a Dúfam, že sa počasie konečne ustali na - Teplo a Slnečno :D :D

V.


                  ............“No, to krvavé pierko si srandu nerobil, keď mi tie slová vyrezával do ruky,” odfrknem.

“Čože?!” zdesia sa všetci.........


Harry


                  “Začo si, si vyslúžil taký trest?” spýta sa Rudolfús.

“Na prvej hodine sa s ňou hádal, že sa Temný pán vrátil,” pokrčí ramenami Draco.

“To je jedno, ale to pierko nemala nikdy použiť. V Bradaviciach je to zakázané samotnými zakladateľmi. Je to v školských zákonoch. Čo si musel písať?” naštve sa Tom.

“Už nikdy nebudem klamať. Od tej doby si niekedy nemôžem pomôcť a musím hovoriť pravdu,” uškrniem sa.

“Ukáž mi tú ruku,” požiada ma Severus.Keď mu ukážem ruku, tak sa zamyslí a potom prikývne. Viem, že mi tú jazvu potom odstráni. Rozbalím si darček od Nevila. Ten amulet je úžasný. Je to smaragdový kameň obtočený striebrom. Je k nemu pripnutá kartička, že len v rukách vládcu sa farba mení podľa nálady. Zelená znamená, že je vládca vyrovnaný a má dobrú náladu. Čierna, že je smutný, červená, že je naštvaný, fialová, že cíti fyzickú bolesť a ružová, že cíti psychickú bolesť, zlatá, že je šťastný a strieborná, že je sklamaný, modrá, že je zlomený a biela, že je prázdnou schránkou, necíti nič. A potom sa pod tieto farby zaraďujú nižšie city. Ako napríklad, ak je zlato pretkané červenou farbou, tak cíti lásku, ak je striebro pretkané čiernou cíti nenávisť, ak je zelená pretkaná zlatou tak je neistý, nerozhodný, ak je čierna pretkaná zelenou, tak ma strach a podobne. Usmejem sa a začítam sa do druhého listu. Amulet si zatiaľ prezerá Draco s chalanmi. V jeho rukách sa ale kameň stane oranžovým. To je pôvodná farba kameňa. Hovorí ťa karta. Ale ako to, že v mojich rukách sa farba zmenila? Neriešim to a pozriem sa späť dole. Je od dvojčiat.


/ Ahoj Harry, všetko najlepšie!!!!


Dúfame, že sa čoskoro uvidíme.

Chýbaš nám braček.

Ako hovorí….. Tuto George…… a Fred sa pripája……… Dúfame, že máš pekné prázdniny.

Posielame ti…..

Darček, náš nový vynález…..

Röntgenové okuliare. Keď si ich nasadíš, tak uvidíš do vnútra veci, cez steny a je jedno aké sú široké a podobne. Hádam ich dobre využiješ.


Navždy tvoji bratia,

Fred&George Weasleyovi. /


Zasmejem sa. Dvojčatá sú stále rovnaký, aspoň oni sa nezmenili. Rozbalím ich darček. Pousmejem sa a odložím ich k Nevilovému. Nevšímam si skúmavé pohľady ostatných a rozbalím tretí list. Ten má tiež veľmi prekvapí. Je od Charlieho. Ten mi nikdy nepísal rovnako ako Nev. Rozbalím to a začítam sa.


/ Ahoj Harry,


Viem, že môj list je posledný, ktorý by si dnes čakal, ale aj tak som si spomenul. Všetko najlepšie Harry, môj malý braček. Vždy budem stáť za tebou. Posielam ti trochu netypický dar. Ale určite ho prijmeš. Bude ťa chrániť. Len si ho vycvič. Teraz ťa asi desím čo? Neboj. Je špeciálny. Bude chrániť toho, kto si získa jeho dôveru. Nemá meno. Daj mu také aké sa ti páči. Hovorí sa, že len svetlo na ňom môže jazdiť. Nikto tomu moc nerozumie, ale ty si určite poradíš. Príde ti druhého augusta.


S pozdravom a láskou,

tvoj veľký brat,

Charlie Weasley. /


Zostanem šokovane pozerať na ten list. Ten popis sedí na viaceré zvieratá, ako som sa dovtípil, ale Charlie pracuje s drakmi. Len mi nevravte, že mi posiela draka.

“Čo sa stalo?” spýta sa Lucius, ktorý si všimne môjho šoku.

“Ehm…. No…. Tom? Aký veľký máš pozemok pred alebo v okolí panstva?” spýtam sa.

“Dosť veľký, prečo?” odpovie.

“Ak som správne pochopil, tak Charlie Weasley mi posiela na narodeniny draka. Mal by prísť zajtra,” poviem keď sa už trochu dostanem cez šok.

Teraz doňho pre istotu padnú ostatní. Nevšímam si ich a otvorím ďalší list. Je od Hermioni, ako zistím po bližšom prezretí. Začítam sa.


/ Nazdar Harry,


Chcela som sa spýtať ako sa máš. A či si v poriadku. Ja sa mám super. Som v Egypte z rodičmi. Je škoda, že to nemôžeš zažiť. No čo už. Posielam ti jednu sošku. Mala by zabraňovať čiernej mágii, aby sa k tebe dostala. Tak ahoj. Idem už z rodičmi preč, tak sa maj.


Hermiona. /


Pozerám sa na jej list. Vždy písala tak krátke, alebo sa mi len zdalo, že sú dlhšie? A čo to malo byť s tým vychvaľovaním a pripomínaním mi, že som sirota? Ja to sakra viem!!! Keď si tak vybavujem, tak jej listy vždy spomínali dovolenky a rodičov, ako keby chcela, aby som žiarlil. Ako keby ma zaujímalo, že má rodičov, ktorých som ja nikdy mať nemohol. Že má rodinu, ktorej sa ja nikdy nedočkám. Ani si neuvedomím, že som sa zamyslel až pokiaľ nezacítim na rukách teplo. Pozriem sa tam. List a aj jej darček mi zhorel v rukách a všimnem si, že amulet od Nevila začal meniť farby. Zľaknem sa a skončím na zemi.

“Harry!!” započujem výkrik.

“Harry si v poriadku?” kľakne si pri mňa Tom a pomôže mi späť za stôl.

Posadím sa a zasyčím od bolesti. Prikývnem, že som v pohode. Severus ma začne kontrolovať a keď sa uistí, že mi nič vážne nie je, tak si sadnú späť a ja roztrhnem posledný list. Je od Rona.


/ Ahoj kamoš,


Som rád, že ti môžem zase písať. Aj keď tajne. Posielam to od Freda a Georgea. Mama mi z nejakého dôvodu zakázala sa s tebou baviť. Aj Fredovi s Georgeom to povedala, ale tí to nebrali na vedomie. Preto to posielam s ich listom. Veľmi rád by som ťa zase videl. Písal som si s ‘Mionou a tá mi prišla nejaká divná. Vôbec mi už neodpisuje. Niečo sa deje kamoško a myslím, že nič dobré. Chcem ale aby si vedel, že nech sa deje čokoľvek, tak ja, Fred, George a Charlie pri tebe stojíme a budeme za akýchkoľvek podmienok. Darček, ktorý ti posielam je zvláštny. Jeden obchodník to predával veľmi lacno, že to preňho nemá žiadnu cenu. Hľadal som v knižkách…. Áno, čítaš správne!! Ron Weasley a ČÍTAL!!!! No chápeš? Niečo sa naozaj deje. Začali ma knihy baviť. No tak, hľadal som v knihách a našiel som ten predmet. Je veľmi mocný a už odnepamäti sa dedí v rode Richarda Chrabromila. Hovorí sa, že ho vlastnila jedna jeho dcéra, ktorá sa vydala za jedného zo synov Salazara Slizolina. Od tej doby ho vlastnia jeho potomkovia. Ale bol celé storočia stratený. A teraz sa tu len tak objavil. Preto ho dávam tebe. Neviem prečo, ale myslím, že k sebe patríte.


PS: Dúfam, že sa čoskoro uvidíme.


Navždy tvoj verný priateľ,

Ron Weasley. /


Zamračím sa. Ron a knihy? Hermiona a chvastanie? Čo sa to tu deje?

“Myslím, že peklo oficiálne zamrzlo,” poviem po chvíli.

“Dôvod?” povie Sev.

“Rona začali baviť knihy. A Hermiona je horšia jak ty, Draco. Nie je to myslené v zlom,” poviem.

“Weasley a knihy? To by som chcel vidieť,” odfrkne si Severus.

“Tiež sa mi tomu ťažko verí, ale dal mi výklad o tom dare čo mi poslal. Že sa celé roky dedí v rodine Chrabromila a Slizolina. Ale už pár storočí bol stratený,” zašeptám a otvorím krabičku.

Zalapám po dychu. Ten prsteň. Rovnaký mali na prste aj Herakles s Heramesom. Dedičstvo štyroch. Môj prsteň je strieborný s diamantom. Heramesov bol strieborný so smaragdom. Heraklesov bol zlatý s rubínom takže Herodesov musí byť zlatý s čiernym ónyxom. Zlaté vytvoril Salazar pre svojich synov a strieborné Richard pre svoje dcéry. A teraz tento patrí mne. Nasadím si ho na prst a prsteň sa krátko zaleskne. Potom je zase pokoj.

“Čo je to za prsteň? Viem, že som o ňom určite čítal, ale neviem kde. Ale, ako sa môže dediť v oboch rodoch?” zamyslí sa Teo.

“Chrabromilová dcéra, vlastne jedna z jeho dcér, si vzala staršieho syna Slizolina. Slizolin dal pre svojich synov vyrobiť zlaté prstene s dvomi rozličnými kameňmi. Staršiemu synovi s čiernym ónyxom a mladšiemu s krvavým rubínom. Chrabromil vytvoril pre svoje dcéry zase strieborné prstene. Jeho staršia dcéra, ktorá bola zároveň mladšia od Slizolinovho mladšieho syna, v ňom mala zasadený smaragd a jeho mladšia dcéra zase krištáľovo biely diamant. Keď sa Slizolinov starší syn a Chrabromilová mladšia dcéra potajme vzali, tak sa zhodli na výmene. Ich potomkovia, tí čo budú pravý Slizolinčania, budú vlastniť Chrabromilov prsteň a Chrabromilčania zase Slizolinov. Nakoniec mali spolu dvoch synov a dve dcéry. Múdry klobúk už pri narodení cítil, že dve sestry sú rodené do Slizolinu a bratia do Chrabromilu. Bohužiaľ mali len dva prstene. Staršia sestra Chrabromilovej a Mladší brat Slizolina im darovali ich prstene. Boli z vedľajšieho rodu, dá sa povedať, tak tie prstene chceli zachovať v hlavnom rode. Slizolin dal tým pádom svojmu mladšiemu synovi svoj prsteň, ktorý máte teraz vy, pane. Chrabromil dal svojej staršej dcére Chrabromilský meč. Ale po smrti Richarda Chrabromila, ten meč prestal slúžiť jeho dcére. A ako viete, tak do dnes neprijal nijakého pána, aj keď bol dedičom Chrabromila. Podľa tej knihy, kde to určite našiel aj Weasley, by posledným dedičom Chrabromila mal byť Brumbál. Tak ako náš pán je posledný Slizolinov dedič. Potomkovia staršieho Slizolinovho syna a mladšej Chrabromilovej dcéry, nie je známe a hovorí sa, že už vymrelo. To ma privádza k otázke prečo máš ten prsteň. Podľa legendy, keď už nič iné, by si musel byť ich dedič a Slizolinčan,” vyrozpráva Blais.

“Prosím ťa, Blais. Nepreháňaj. On a Slizolinčan? Ešte aj Múdry klobúk ho zaradil do Chrabromilu,” uškrnie sa Draco.

“Múdry klobúk mi povedal, že by sa mi darilo v každej koľaji, ale v Slizoline by som vynikol. Odmietol som a trvalo mi dlho ho presvedčiť, nakoniec však pod vyhrážkami typu, že ho spálim ak má dá do Slizolinu ma dal do Chrabromilu,” pokrčím ramenami.

Pozerajú sa na mňa dosť šokovane.

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Lilien 02.04.2016 v 00:13 Dobře, dobře, prostě jsem to musela přečíst hned, takže jsem si i přes únavu počkala a jsem ráda. Je to boží, už se těším na další díl ;) :3 :D


 • sisi 10.12.2017 v 22:33 Rodinné dary a pořádně propletené rody. Není divu, že si kouzelníci potrpí na zachování věrnosti, aby dali svým dětem tu nejlepší genetickou výbavu. Kolik lidí má různý talent, ale nedokáže se uplatnit, protože za nimi nestojí ty správné VIP osoby, které by je mohly podpořit a pomoci rozvinout talent. Když se nenajdou ani správní učitelé, moudrost začne upadat a proto je nutné tvrdě jít za tradičními hodnotami a dodržovat společenská a rodinná pravidla. Hermiona se začíná vybarvovat a Ronald zase nic nepochopil. To s tím prstenem udělal dobře, ale snad nemyslel nic dalšího. Dík za kapitolu.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace