Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

IV. Pomoc sa blíži

Publikované 07.12.2017 v 00:00 v kategórii HP a Dračie Prekliatie ⏩, prečítané: 137x

IV.


Sírius


                    “Harry je posledný drak svojho druhu. Smaragdový draci sú veľmi vzácny a práve preto po ňom Squel išiel. Keby sa mu Harry neukázal, tak by ešte stále išiel po Dracovi, pretože aj keď Strieborný draci nie sú tak moc vzácny ako Smaragdový, ale sú veľmi mocný. No na Harryho nemá. Za splnu Harry stráca svoju žiaru, ktorá ho chráni pred nepriateľmi, pretože mesiac žiari veľmi silno a draci sa mu prispôsobujú. Za Novu ale rozžiari celý ostrov svojou mocou smaragdu, pretože v tú noc by boli draci stratený. Je prepojený so všetkými smaragdami na ostrove a na každom kúsku sa nejaký smaragd nachádza,” ukáže nám Severus malú cestu so Smaragdov, ktorá jemne žiari.

Následujeme ho do jaskyne, kde sú naše rodiny. Aj tak už o chvíľu bude svitať.

“Na svitaní sa draci zmenia späť,” usmeje sa Narcisa.

“Ale Severus sa mení dobrovoľne. Ako to?” spýtam sa nechápavo a chytím Seva za ruku.

“Pred viac ako týždňom som dokázal udržať draka na uzde. Starší a skúsenejší draci dokážu toto bežne a dokážu aj hovoriť ľudskou rečou. Ale je ich málo. O to menej je mladých drakov, ktorí toto dokážu,” pozrie sa na nás a na nebo kde lieta veľmi veľa drakov.

Je to nádhera a ostrov je veľmi pekný. Nikdy som nič krajšie nevidel. Nachádzajú sa tu všetky živly. Prídeme do jaskyne, kde uvidíme pri jednej stene ležať Nevilla s Harrym a pri druhej stene Charlieho, ku ktorému sa tisne Draco a starostlivo kontroluje, či mu nič nie je. Ako sa zdá, tak zvyšný traja draci z toho majú neskutočnú zábavu. Nakoniec to asi Charlieho omrzí, pretože donúti Draca aby si ľahol a zakryje ho krídlom. Draco sa upokojí a ľahne si vedľa Charlieho.

“Severus, ako vysvetlíš toto?” zamračí sa Lucius.

“Draco sa vám to bál povedať……. Chodí s Charliem,” povie nezaujato.

“Čože?!” zdesí sa Cisa.

“Nerob z toho vedu. Veď sú krásny pár,” uškrniem sa.


Harry


                          Nešťastne pozorujem malú skupinku ľudí pri vchode do jaskyne. Konkrétne jedného jej člena. Rona…. Ako to len prijme? Nechcem oňho prísť. Vidím a cítim, že Nevill myslí na niečo podobné. Viem, že je zamilovaný do Blaisa. Kto vie ako sa k tomu postaví on, aj keď viem, že Blais mal Nevilla rád, bohužiaľ neviem, či prijme jeho druhú podobu. Toto je naše prekliatie. Pokiaľ sa zamilujeme do niekoho normálneho, tak ho každú noc musíme opustiť, pokiaľ sa nedokážeme meniť silou vôle ako Sev. Draco má šťastie, že sa zamiloval do Charlieho a že Charlie je drak. On na túto horu občas zavíta až z Rumunska len aby bol s Dracom. Čoskoro bude svitať. Postavím sa.

“Kam ideš?” spýta sa Nevill.

“Skontrolovať ostrov než začne svitať. Potom by sme už nepriateľa neodhalili,” odpoviem mu.

“Idem s tebou,” postaví sa.

“Nechoď. Mňa nikto neuvidí, ale teba by mohol,” pozriem sa naňho.

“Pôjdem pod zemou. Keby som cítil nepriateľa dám ti vedieť,” pousmeje sa.

“Dobre. Ale hlavne nenápadne,” pretočím oči.

Viem, že sa potrebuje dostať z tejto spoločnosti. Neodpovedáme na otázky kam ideme. Je to zbytočné. Ja sa zneviditelním a vzlietnem. Nev sa zahrabe do zeme. Ostrov je dosť veľký, takže si musíme dávať pozor na každý kút. Vodný draci kontrolujú oceán. Nechceme predsa prekvapenia. Našťastie nič nenájdeme a tak sa akurát keď vyjde slnko vrátime k jaskyni. Dostanem správu od Lesných drakov, že všetko je v norme. Lesný draci sú iný tým, že namiesto šupín majú srsť rôznej farby a dokážu sa meniť na časti zeme. Jedine oni majú srsť, takže sa dajú najlepšie rozpoznať a zaradiť. Všetci sú vonku z jaskyne a draci sa pomaly začnú meniť. Premenia sa aj Draco s Nevom a Charliem, ale ja sa stále nemením. Slnko je už dosť vysoko a ja som stále premenený na draka. Zúfalo sa pozriem na ostatných. Síce viem prečo som sa nepremenil, ale načo im to hovoriť. Nepochopia to, než to nezažiju.

“Čo sa deje? Prečo sa Harry nepremenil?” spýta sa Ron.

“Neviem,” zamračí sa Charlie a príde ku mne.

Vystrašene sa prikrčím a cúvnem. Nad hlavou mi preletia dva veľké tiene. Zdvihnem hlavu a zaradujem sa. Nevšímam si ostatných a vzlietnem k dvom čiernym drakom, ktorý sú mi veľmi podobný, ale sú väčší a namiesto smaragdu majú na sebe modrý zafír. Taktiež na chrbte nemajú trny a cez krídla majú niečo ako Zafírový priesvitný plášť. Tak trochu vyzerajú ako duchovia……. Toto sú posledný dvaja Polárni draci……. Neviem, čo tu robia, ale som rád, že sem zavítali. Oni sa dokážu svojvoľne meniť. Pristanú na najvyššej skale a ja pristanem neďaleko od nich.

“Ty si Tajomná smrť?” spýta sa ma jeden z nich.

“Tajomná smrť?” nechápem.

“Áno. Smaragdový drak s mocou Avady. U nás sa ti hovorí Tajomná smrť. Si prvý drak s touto mocou. Dozvedeli sme sa o tebe a chceli sme ťa spoznať……. Vyzerá to, že máš nejaké problémy na svojom ostrove. Čo sa ti stalo?” poukáže druhý, menší drak na moje ešte úplne nezahojené rany.

“Môj ostrov?” spýtam sa.

“Áno…. Toto územie patrí tebe. To si ešte nepostrehol?..... Tak čo sa ti stalo?” obíde ma dokola ten väčší drak.

Som vážne šokovaný. Dnes toho na mňa bolo príliš.

“Zaútočil na nás Nočný drak menom Squel. Ide po mne a dnes som s ním bojoval. Bohužiaľ sa teraz nemôžem kvôli bolesti v kostiach premeniť, inak by mi to dolámalo každú kostičku a roztrhalo by mi to všetky svaly v tele. Nemusel by som to prežiť, ak by sa mi kosti zabodli do pľúc a srdca. Som rád, že prekliatie berie na vedomie aj túto možnosť,” pousmejem sa.

“Áno, to je jediné šťastie, ale dávaj si pozor. Stále existuje látka, jed, ktorý tvoje telo donúti meniť sa za všetkých okolností a podmienok. Tá by ťa mohla zabiť a ver mi, že Squel veľmi dobre vie, že zranenia, ktoré si utrpel sú vážnejšie než sa zdá a keby ti dal túto látku, tak ťa už nikto nezachráni. Teda lepšie povedané, zachránila by ťa jediná vec, ale je to len povesť. Nikto nevie, či je to skutočné alebo nie………” upozorní ma menší drak.

Neviem čo je to za povesť, ale je mi jasné, že o tom neradi hovoria.

“Nejakú dobu sa tu zdržíme a pomôžeme ti. Nebudeme sa však premieňať pred zrakmi ostatných, nemáme to radi a zaberáme si túto jaskyňu. Je dosť veľká a naša moc ju udrží dosť v súkromí od ostatných, navyše môžeme každú noc uvoľňovať svoju moc, ako sme zvyknutí,” rozhodne ten väčší drak.

Mám pocit, že tí dvaja sú pár. Možno niečo viac. Veľmi dobre viem, že ako Polárni draci musia každú noc uvoľňovať svoju moc v podobe Polárnej žiari, inak by ich to zabilo, takže nemôžu mať ani obyčajných partnerov.

“Dobre. Ako sa vlastne voláte? Ja som Harry,” pousmejem sa.

“Som Mike a toto je môj manžel Amazon,” predstaví ich ten väčší drak.

Amazon zatiaľ zalezie do jaskyne. Rozlúčim sa s Mikeom a odletím. Nezastavím sa pri ostatných, len pošlem správu Dracovi, že ich počkám na ich panstve a letím ďalej za oceán. Musím o všetkom porozmýšľať. Ktovie, či niekedy budem s Ronom. Všetko sa začína rúcať ako domček z kariet…….


Draco


                  Ostatným odovzdám vzkaz od Harryho, že mieri k nám do sídla a tak sa za ním hneď vydáme. Nám cesta ubehne rýchlejšie, keďže sa premiestnime a Harry dorazí pár minút po nás. Unavene sa zloží do trávi na pozemkoch nášho sídla.

“Mám pocit, že nie je v úplnom poriadku,” zamračí sa Harryho mama.

Dnes budú všetci u nás, aby sme im všetko vysvetlili. Chcú poznať situáciu, ktorá je práve na našom ostrove.

“Má bolesti. Možno by sme mali zostať v záhrade. Je teplo,” odpovie Severus, čím vlastne rozhodne, že raňajkovať budeme v letnej záhrade, kde je salónik, ktorý cez leto často využívame.

Je dosť veľký, takže sa tam všetci pekne pomestíme. Harry leží neďaleko.

“Skontrolujem Harryho a pridám sa k vám,” pousmeje sa Charlie a dá mi jemný bozk.

Jemne sa začervenám na pohľady ostatných. Škriatkovia nám prinesú raňajky a v napätom tichu čakáme na Charlieho. Netrvá dlho než k nám príde s ustaraným výrazom.

“Čo sa deje?” spýtam sa, keď si ho všimnem.

“Severus, budem potrebovať tvoju pomoc. Harry nevyzerá moc dobre. Podľa všetkého dostal dosť vysokú horúčku,” odpovie.

Ustarane sa pozriem na Harryho, ktorý je stočený do klbka. Až teraz, keď sa naňho lepšie pozerám, vidím, že sa dosť chveje. Severus ho prezrie a o niečom sa rozpráva s Charliem. Potom sa Severus premení na draka a niekam odletí.

“Bude v poriadku?” spýta sa Harryho mama Charlieho, ktorý sa k nám pripojil.

Samozrejme si sadne vedľa mňa.

“Snáď áno. Severus išiel na horu prekliatych. Tí Polárni draci by o tom niečo mohli vedieť,” odpovie jej po pravde.

“Ach Harry…..” povzdychne si jeho mama.


Harry


                       Nie je mi práve najlepšie, tak len ticho ležím neďaleko ostatných v záhrade. Cítim neznesiteľnú bolesť v kostiach. Neuvedomujem si, čo sa okolo mňa deje. Zacítim len ako mi niekto niečo pichne do zadnej nohy. Príliš to ale nevnímam. Onedlho zaspím.


Draco


                       Severus s dvoma polárnymi drakmi príde až o pol hodinu. Prvýkrát sa aj tí draci premenia pred našimi očami. Sú vážne záhadný. Mladší príde k Harrymu, ktorý podľa všetkého pokojne spí.

“Mike, prosím prezri ho. Vyzerá to, že má len normálne bolesti v kostiach, ale tá horúčka sa mi nepáči,” ozve sa ten mladší.

“Amazon, buď opatrný,” zamračí sa drak, ktorého mladší nazval ako Mike.

“Ja viem. Cítim tu divnú mágiu, ktorá prúdi vzduchom,” prikývne Amazon.

“Aká mágia? Nič tu necítime a za ochrany sa nemal kto dostať,” prídem bližšie k nim.

“Ochrany nech sú akokoľvek silné nikdy nezaznamenajú prítomnosť drakov pokiaľ sa za nimi nachádzajú už nejaký draci aj s majiteľmi. Takže sa sem pokojne mohol niekto dostať v dobe keď ste si to neuvedomili a niečo Harrymu pichnúť,” vysvetlí nám.

“Tak preto sa tu Severus objavil vždy nespozorovaný. Navyše ja ako člen rodiny som tu stále, takže draci sa sem môžu dostať akoby nič,” povzdychnem si.

O tomto som nemal ani najmenšie tušenie. Pritúlim sa k Charliemu, aj keď otec na mňa upiera podozrievavy pohľad. Sčervenám a odvrátim od neho tvár. Zameriam sa na Mikea, ktorý sa k nám pripojil.

“Tak?” spýta sa Amazon a jemne hľadí Harryho po hlave.

“Niekto mu do zadnej nohy pichol Antisedor,” odpovie chladne Mike.

Chvíľu je napäté ticho.

“No….. Aspoň že to nebol Desedor,” uškrnie sa Amazon.

“Podľa mňa sa len ten, čo mu to chcel pichnúť pomýlil,” odpovie Mike.

“Čo to je?” spýta sa Harryho mama.

“Antisedor je látka, ktorá zabráni drakom aby sa menili. Každý drak ju má v krvi. Tá mu na nový rok umožňuje rozhodnutie. Táto látka sa však dá získať až po násilnej smrti draka. Keď sa pichne drakovi, ktorý sa ešte stále mohol meniť, tak mu to na určitý čas zmení funkciu dračej moci. Nikdy sa nedá odhadnúť, čo sa bude diať. Desedor je naopak látka, ktorá sa získava z bájnych mesačných kvetov. Tých kvetov je málo a nájsť ich môže len drak, preto sú také vzácne. Z tých kvetov je prudký jed, ktorý drakov donúti meniť sa až dokým nebudú vysílení a nezomrú. Mike má pravdu v tom, že nech chcel Harryho otráviť hocikto, tak si zmýlil jedy, pretože Harry by v tomto stave neprežil už prvú premenu. A ak predsa, tak vo veľkých bolestiach a mal by dolámane všetky kosti, takže by sa nemohol ani pohnúť. Jednoducho by to neprežil. Ale jedno je isté…. Ten kto to chcel urobiť je v tom, že Harry zomrie, presvedčený na sto percent. Musíme naňho dať pozor. Dnes v noci budeme na horu prekliatych letieť spolu s Harrym od tadiaľto,” vysvetlí nám Amazon.

“Dobre,” povieme otrasene.

Toto sme ani len netušili. Vystrašene sa pozriem na ostatných tu prítomných drakov.

“Ešte stále ste nám ale nevysvetlili, čo sa na ostrove deje a toto s tým určite veľmi úzko súvisí! Takže, čakáme na vysvetlenie!” naštvala sa pani Weaslyova.

Ach áno. Ešte stále chcú poznať našu situáciu.

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Haru 08.12.2017 v 16:16 Chudak Harry snad se brzo uzdraví , jinak děkuji za krásný díl.


 • Persy 22.02.2018 v 17:58 Ahojky, moc hezká povídka. Bude pokračování?


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace