Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

IV.

Publikované 11.03.2017 v 00:00 v kategórii HP a Nečakaný Osud ✔, prečítané: 394x

Pre Soru a Lily - ostatné poviedky mám v pláne dokončiť ale netuším kedy. Poviedka HP a Temná Túžba je rozpísaná, ale zatiaľ nie dokončená, takže ju zatiaľ nepridám :D zato tu v Apríli bude koniec Nádeje, a tiež Dokončené Spomienky a v máji bude niečo s Puta - možno bude aj Dokončené, ale to neviem isto a tiež sa možno pridá nejaká nová poviedka na prelome maja- júna, ale na Túžbe sa robí ;D ďakujem za komentáre :D

IV.


Harry


                Túto zmenu zachytí aj Leo.

‘Čo sa deje zlatíčko?’ príde nepokojne bližšie ku mne.

“To nič,” pohladím ho po krku.

Rýchlo sa ozve Brumbál.

“Mal by si, ale to doriešime neskôr. Skôr som hovoril o Vianociach. Všetci pôjdete na Grimmauldovo námestie za tvojim krstným otcom. Teraz…… toto sa bude preberať na večery, ale zajtra k nám prídu dve školy. Inštitút Durmstrang a Krásnohůlky Akadémia Mágie. Už dlho sa neuskutočnilo nič takéto, ale tento rok sa Ministerstvo rozhodlo, že obnoví Turnaj Troch Čarodejníckych škôl. Tento turnaj sa bude konať tu v Bradaviciach. Je to veľmi nebezpečný Turnaj a tak sme stanovili vekovú hranicu sedemnásť rokov. Prosím vás, nepokúšajte sa to oklamať. Ale to som nechcel riešiť. Dôležité je, oznámiť zástupcom týchto dvoch škôl, kto je Leo, aby nedošlo k nedorozumeniam. Chcem sa spýtať. Viete sa obaja meniť?”

“Áno. Už áno,” prikývnem.

“Mohol by sa Leo premeniť?” spýta sa nadšene.

Pozriem sa na svojho druha. O chvíľu neskôr už na jeho mieste stojí Kori. Aj v tejto podobe je stále o hlavu vyšší než ja.

“Och, výborne. Asi by sme vám mali zohnať lepšie oblečenie……”

“To počká. Zatiaľ nemienime niekomu prezradiť, že sa vie meniť,” zastavím rýchlo riaditeľa.

“Och. Dobre. Takže Leo….”

“Tak sa volám len ako Gryphon. V tejto podobe je moje meno Koralix Gold,” preruší ho teraz Kori.

Pritiahne si ma k sebe. Opriem sa oňho. Pristúpi k nám Remus. To sa však Korimu moc nepáči, pretože má chytí pevnejšie a ostražito sleduje Rema. Remus pochopí a trochu sa skloní. Kori sa uvoľní a poklonu mu opätuje. Až potom sa k nám môže Rem priblížiť. Usmejem sa a objímem Rema.

“Snáď budeš šťastný šteňa. Vždy budeme pri tebe,” dá mi pusu do vlasov. “S Korim určite,” usmejem sa.

“Tak, aby sme sa vrátili k téme. Koralix, chcel som sa ťa spýtať, či dokážu spolu vyjsť Gryphoni a Hyppogriffi,” preruší nás Brumbál.

“Nie je to väčší problém. Pokiaľ nám iné druhy preukážu pokoru, tak nie je problém z nikým. Navyše aj keď sú Hyppogriffi taktiež hrdé tvory, tak nám vždy preukážu pokoru a oddanosť. Prečo?” spýta sa.

“Pretože minulý rok Harry s jeho priateľmi zachránili Hrdozobca, Hyppogriffa, ktorý bol odsúdený na smrť, kvôli útoku na študenta, ktorý ho nerešpektoval. Potom ho nechali Síriusovi, Harryho kmotrovi, keď utiekol z Azkabanu. Žije na Grimmauldovom námestí, tak či ti to nebude vadiť,” odpovie mu riaditeľ.

“Nie. To nebude problém,” prikývne Kori.

“Dobre. Tak už choďte. Máte pred sebou elixíri,” usmeje sa Brumbál.

Povzdychnem si a odídeme z riaditeľne. Kori sa premení a už ideme na nenávidenu hodinu.


                  Na večery nám riaditeľ povie všetko o tých dvoch školách. To zase bude. Som zvedavý kto bude v Turnaji za Bradavice. Som rád, že sa doňho nemusím prihlásiť. Mám nádej na normálny rok, vrámci možností. Celú večeru sa usmieva jak Debil a nemám potuchy prečo.


Druhý deň……..


                  Tak a je tu čas keď prišli naši hostia. Študenti z Durmstrangu boli vážne desivý, ale študentky z Krásnohůliek boli ešte desivejšie!! Nikdy by som s nimi nemohol byť. Nechápem ako sa za nimi mohlo otáčať toľko chalanov. To sú snáď slepý? Nie je na nich nič zaujímavé. Pozriem sa na Lea, ktorý sa tvári viac ako znechutene.

‘To si robia srandu, že? Myslia si, že keď sú medzi nimi polovičné víly, tak z nich každý padne na zadok?’ odfrkne si Leo.

Musím sa ticho zasmiať.

“Vítam vás v Bradavickej škole čar a kúziel. Rád by som chcel ešte pred tým, než s Ministrom a riaditeľmi dvoch spriatelených škôl zahájime Turnaj, Vám predstaviť Gryphona Lea, alfa samca, a zároveň Vás varovať, že neďaleko školy sa objavuje jeho stádo, tak by som bol rád, keby ste sa k ním nepribližovali. Rovnako ako našich študentov, vás upozorňujem, že za zranenia spôsobené týmito zvieratami si každý zodpovedá sám. Gryphoni sa sem dostali len nedávno. Nemali tu zotrvať dlho, ale ich alfa samec bol prisúdený jednému z našich študentov, Harry Potterovi, ako osudový partner. Na oboch školách, by ste mali poznať túto legendu a mali by ste sa podľa toho aj chovať. Tak a teraz pristúpime k jadru veci. Od tejto chvíle tu bude postavený tento pohár, do ktorého budete hádzať lístky so svojím menom. Prihlásiť sa môžu iba tí, čo už dovŕšili sedemnásť rokov a aby to bolo dodržané, tak tu bude aj vekový kruh. Presne za tri dni bude pohár rozhodovať o troch súťažiacich. Z každej školy bude vybraný jeden. Večera je u konca. Môžete ísť,” dokončí Brumbál a za hrozného šumu sa Veľká sieň vyprázdni.

Prídem k Leovi, ktorý je v jednom z rohov Veľkej siene, aby sa k nemu nikto nepriblížil. Povzdychnem si a pohladím ho po krku zatiaľ čo on ostražito sleduje ostatných študentov.

“Leo. Všetko bude v poriadku. Upokoj sa,” zašeptám.

‘Niečo sa stane. Cítím to. Viem to,’ položí si hlavu na moje rameno.

‘Premeň sa!’ rýchlo sa vystrie a ide von zo Siene.

Už tu zostali len žiaci z iných škôl a Hermiona s Ronom. Vyvalím oči.

‘Počkaj! Tu? Pred nepriateľmi?’ spýtam sa v duchu vystrašene.

‘Áno. Nech vedia s kým majú dočinenia,’ pozrie sa na mňa Leo.

Toto nedopadne dobre. Povzdychnem si.

“Volám sa Spirit,” zašeptám Hermione s Ronom, ktorí nechápu.

Potom sa premením. Od študentov sa ozvú zalapania po dychu. Toto vážne nedopadne dobre. Pozriem sa na Rona s Hermionou.

“Len bež Spirit. Brumbál o tom určite už vie,” povzdychne si Hermiona, ale usmeje sa na nás.

Prikývnem a odídem s Leom. Teším sa, že môžem tráviť čas s ním.


                 O tri dni neskôr sa koná rozhodnutie o šampiónoch. Celá Veľká Sieň je obklopená lavicami a čaká sa, než Ohnivá čaša vyberie troch šampiónov. Každý je napätý. Onedlho príde Brumbál s Ministrom a ďalšími ľuďmi. Sedím na Leovi, ktorý stojí medzi dverami, aby som lepšie videl.

“Tak vás tu milý študenti Vítam. Dnes večer sa vyberú traja šampióni, ktorí budú celý rok súťažiť v troch súťažiach. Zadanie súťaží bude tajné až do poslednej chvíle. Tak teraz prosím čašu, aby nám vybrala našich šampiónov,” usmeje sa Brumbál.

Chvíľu sa nič nedeje, ale o chvíľu začne čaša horieť na červeno a vyletí z nej papierik.

“Za Durmstrang bol vybraný….. Viktor Krum!” skríkne Brumbál.

Sieňou sa roznesie šťastný výskot a krik. Čaša zase zažiari a zase vyletí papierik.

“Za Krásnohůlky……. Fleur Delakorn!” zakričí opäť.

Zase je v sieni chvíľu krik. Z čaše vypadne tretí lístok. Brumbál ho opäť chytí.

“Za Bradavice….. Cedrik Diggori!” skríkne radostne.

Teraz tlieskam už aj ja.

“Tak a teraz….”

Začne Brumbál, ale zastaví sa, keď začne čaša štrajkovať. Zamračím sa.

‘Toto sa určite diať nemalo,’ započujem naštvane v hlave.

Z čaše vyletí štvrtý lístok. Brumbál ho zamračene chytí a skríkne.

“Harry Potter!!” zdesím sa.

To nie. Každý sa na mňa pozerá. Leo naštvane zaškrieka. Chytím ho za srsť za krkom. Pomaly sa naštvane rozíde pri Brumbála. Zoskočím a zaberiem si papier. Aj s Leom odídem za ostatnými tromi šampiónmi. Tí traja sa na mňa nechápavo pozrú. Prehltnem a zostanem pri okne s Leom, ktorého hľadím po krku. Dnu vbehne Brumbál so všetkými, ktorí majú súťaž na starosti.

“Harry!” chce sa ku mne priblížiť, ale Leo ho efektívne zastaví.

“Hodil si svoje meno do čaše? Alebo si požiadal niekoho, aby ho tam za teba hodil?” spýta sa Brumbál.

“Nie. Nie som sebevrah. Prosím. Nechcem sa toho účastníť,” povzdychnem si prosebne.

Remus ma objíme. Ten sa ku mne môže ako jediný priblížiť.

“Pán Potter, teraz sa toho už musíte zúčastniť….” začne Minister.

Skôr než stihnem niečo povedať, tak sa Leo premení.

“Môj druh nemusí vôbec nič! Okamžite ho z toho prekliatého turnaja stiahnite! Alebo vám môžem zaručiť, že po dnešnej dobe ho nenájde ani svätý!!!” zakričí naštvane Kori a objíme ma.

“Vyhrážate……” začne Minister.

“Áno, vyhrážam!!! Asi zabúdate s kým máte dočinenia!” skríkne naštvane.

“Nejak to určite vyriešime,” zastaví nás Brumbál a odíde s Ministrom na stranu.

Chvíľu je tu napäté ticho. O desať minút sa vrátia späť.

“Zúčastniš sa prvého kola. Po prvom kole sa môžeš vzdať, ak budeš chcieť,” ponúkne Minister.

“Vy…..” zastavím Koriho.

“Dobre,” prikývnem.

“Ale….”

“Kori prosím. Budem v poriadku. Len jedno kolo. Do druhého kola nenastúpim. Áno?” pozriem sa do oči svojej láske.

S povzdychom prikývne.

“Jedno kolo,” pobozká ma a premení sa.

Nenávistne sa pozrie na profesorov, Ministera a ostatných prítomných, okrem Rema, a odídeme do spoločenky. Čo sa to zase deje. To nemôžem mať jediný normálny rok? Zabite ma!!! Vlastne, nie. Povzdychnem si. V spoločenke si musím vytrpieť prednášku od priateľov. Nakoniec sa, ale dajú presvedčiť, že som tam ísť nechcel a že po prvom kole skončím. Celý večer ležím pred krbom vedľa Lea, ktorý ma zakrýva krídlom a pozerám sa do ohňa. Už sa teším na Vianoce. Snáď budú lepšie ako….. Toto tu! Som zvedavý kto všetko príde a ako vlastne trávia Vianoce Sírius s Remom. Kiežby som tak dokázal očistiť Síriusa. Je nevinný. Nemal by tak trpieť.

‘Harry, chcem sa vrátiť k jednej téme,’ ozve sa mi v hlave zamyslene.

“Hm?” spýtam sa unavene.

‘Prečo sa nechceš vrátiť na leto k svojim príbuzným? Tvoja reakcia bola menej než očakávaná,’ spýta sa ticho.

Stuhnem.Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • SORA 77 11.03.2017 v 00:22 Nějak mi uniklo, že je Harry tak mladý. Nevadí, i tak to je super kapitola. Líbí se mi, jak Leo/Kori se o Harryho tak pečlivě stará. Krásná povídka, jen tak dál!


 • Vai 11.03.2017 v 11:34 Je tak ted jsem konečně dohnala povídku a pěkná myšlenka... zase opět něco nového, teď jen jestli Harry přizná chování svých příbuzných, tak jim může začít kopat hrob...


 • Eli 11.03.2017 v 12:47 moc krásná povídka už se moc těším na další díl


 • Lily 11.03.2017 v 16:01 ďakujem za odpoveď už sa neviem dočkať.....kapitola bola ako vždy úžasná, Leo je veľmi dobrý ochranca a aj určite bude....nečakala som že tu bude turnaj snád sa po prvóm kole Harry odhlási :) už sa naozaj teším na okračovanie :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace