Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

III. Prezradenie

Publikované 26.10.2017 v 00:00 v kategórii HP a Temná Túžba ⏩ ✔, prečítané: 232x

Pre HARU, JASMÍNKU, JILL, SORU a DAG - Škola celkom fajn, ale práca, ktorú mám písať na praktické maturi mi robí problémy. Nemám ani žiadne knihy, takže je to dosť zlé :( . Toto je posledná časť z ukážky. O týždeň bude ďalšia ukážka z ďalšej poviedky :) aspoň nejaké ukážky zatiaľ mám :)

III.


Harry


             “Harry, čo to má znamenať?” spýta sa Rémus.

“On je parselan!” opakuje dokola Sírius.

Pretočím oči. A to majú byť bojovníci Rádu. No ak sú všetci takýto, tak vojnu máme vyhranú už teraz!

“Chcete im to povedať vy, alebo mám ja?” pozriem sa vyzývavo na Brumbála.

Ten sa ale k ničomu nemá.

“Tak asi ja. Sadnite si prosím. A vy Brumbál, radšej nič neskúšajte. Viete kto a aj kde sú moji rodičia,” zavrčím na Brumbála a počkám než si sadnú.

Potom sa otočím na tých dvoch, ktorí ZATIAĽ za nič nemôžu.

“Takže pekne od začiatku….neprerušujte ma prosím…….. Narodil som sa na rozhraní tridsiateho júna a prvého júla, nie tridsiateho prvého júla. V ten deň sa narodilo dieťa Potterovcom, vaším priateľom, ale bolo mŕtve a tak sa Brumbál rozhodol, že jednoducho vezme mesačné dieťa temnej rodine. Áno, som z temnej rodiny a áno som potomok Salazara Slizolina. Ale to sem zatiaľ nemiešajme….. “

“Kto vlastne si?” pozrie sa na mňa Remus.

“Všetko bude…….takže. Toto dieťa, čiže ja, malo vyrastať ako návnada. Brumbál si vymyslel veštbu, ktorá samozrejme nedala spávať temnej strane, hlavne Voldemortovi. Iba preto zaútočil na Potterovcov. Mal plnú hlavu starostí o svoje dieťa a tak nevydržal a jednoducho musel začať niečo riešiť. A začal veštbou. To sa mu však vypomstilo. Ja som bol daný k Dursleyovcom. Tam mi nikdy nebolo dobre. Zamykali ma do komory pod schodmi, nedávali jesť, musel som robiť všetky domáce práce ako domáci škriatok a nedostal som od nich jediný darček. Báli sa mágie, báli sa mňa a keď som mal osem, tak ma vyhodili v strede Londýna, že sa mám o seba postarať sám,” uškrniem sa.

“Čože!!” vyskočia tí dvaja zdesene.

Brumbál je zdesený už len tým, že som nebol u nich už tri roky.

“To nie je všetko. Posaďte sa…….Tak kde to…….iste…….túlal som sa ulicami Londýna, v ktorom som v živote nebol. Sám, bez peňazí, bez jedla, bez oblečenia, len v starých roztrhaných handrách. Nejakým zázrakom sa mi podarilo nájsť cestu na Priečnu ulicu. Tam som sa schoval do temnej uličky a našiel tam Baziho,”

“To je tá kobra?” spýta sa ticho Sírius.

On si Kabiho všimol?

“Nie, to bol Kabi. Bazi je Bazilisk. Vtedy bol ešte mláďa, teraz je už krásny dospelý had. Teda, ešte nie je moc dospelý, ale veľký je. Ale teraz ďalej,” pozriem sa na nich.

Ich šokované pohľady stoja za to.

“Bazi bol hladný, tak sme sa spriatelili a zobral som ho ďalej do uličky, aby si našiel potravu. Zatiaľ čo on hľadal jesť, tak som sa stretol s Dracom. Dali sme sa do reči a nejak sa spriatelili. Potom tam prišiel jeho otec a krstný otec. Inak povedané Lucius a Severus. No a keďže sa so mnou Draco rozprával, tak ma predstavil aj im dvom. Keď sa dozvedeli, že som Harry Potter, tak sa tvárili rovnako šokovane, ako keď ste sa vy dozvedeli, že Harry Potter nie som. V ten deň ma zobrali aj s Bazim domov. Severus urobil elixír, ktorý má odhaliť pravú identitu. Tak sme sa vlastne dozvedeli, že som jeho syn, ktorého mu Brumbál ukradol a podstrčil Potterovcom. Či o tom oni vedeli je otázne. Takže vlastne to, že ma Dursleyovci vyhodili bolo to najlepšie, čo mohli urobiť, inak by som nikdy nenašiel svojich pravých rodičov a krstného otca. Čiže v skratke som Azrael Marvolo Harry Snape - Riddle, syn Severusa Thobiasa Snape - Riddlea a Toma Marvola Snape - Riddlea alias Lorda Voldemorta a môj krstný otec je Lucius Malfoy,” usmejem sa a napijem sa z čaju, ktorý mi priniesol môj škriatok Dobby.

Má ma tak rád, že ho Lucius nemohol počúvať, tak mi ho daroval. Nesťažujem sa. Je celkom milý.

“Voldemort je ale mŕtvy, takže si stále polovičná sirota,” uškrnie sa Brumbál.

V tom sa rozletia dvere.

“Môžeš mi láskavo vysvetliť, ty starý blázon, čo chceš od nášho syna?!” zasyčí naštvane Otec.

Ocko je naštvaný vedľa neho. Prídem k nemu a on ma objíme, čím ma trochu skryje do svojho plášťa. V jednej ruke stále drží prútik.

“Vravel si niečo?” uškrniem sa.

“Je to pravda? Ako si mohol Albus? Prečo si nám celé roky klamal? Vo všetkom!?” skríkne naštvane Sírius.

Remus je tiež naštvaný. Vidím aký problém mu robí udržať svojho vlka na uzde.

“Akoto, že žiješ?” skríkne namiesto odpovede Brumbál a pozerá sa na otca, ktorý má už zase čierne vlasy a červené oči.

Všimnem si, že na druhej ruke, v ktorej nedrží prútik, má obtočeného Kabiho. Natiahnem sa a vezmem si ho k sebe. Otec ma pohladí po vlasoch. Usmejem sa.

“Tak ste konečne zistili, čo je zač?” pozrie sa ocko na Síriusa s Remusom.

Tí iba prikývnu a s odporom sa pozrú na Brumbála.

“U mňa je miesta dosť a myslím si, že na Malfoy Manor tiež. Nechcete sa k nám pridať?” spýta sa pevne a chladne otec.

Niekto ma potiahne za ruku. Pozriem sa tam a uvidím, alebo skôr zacítim, Draca, ktorý je pod neviditeľným plášťom, ktorý som dostal ešte na Vianoce. Že vraj patril Jamesovi, takže je od Brumbála. Rodičia neboli moc šťastný, keď zistili, že ho mám, ale nakoniec súhlasili, že je to dobrá vec, hlavne keď sme zistili, že je to tretia s relikvií smrti. Otec má, neviem odkadiaľ, bazový prútik, ocko má od otca, svojho manžela, kameň oživenia a ja mám plášť neviditeľnosti. Urobím krok na stranu, ocko ma jemne postrčí a nepozorovane sa schovám k Dracovi.

“Čo sa tu vlastne stalo?” spýta sa šeptom.

“Vedia to. Všetko,” pozriem sa naňho.

Pritiahne si ma k sebe. Vie, čo to znamená. Už sa sem nemôžem vrátiť, pokiaľ tu bude Brumbál. A on je tiež v nebezpečenstve.

“Pôjdeme s tebou. Konečne viem prečo sa môj brat dal k tebe a nie k nemu,” uškrnie sa Sírius.

Usmejem sa.

“Radšej hneď zmiznite, než…..” začne Brumbál.

“Než čo? Než zavoláš Bystrozorov? Len ich zavolaj. Určite ich bude moc zaujímať, prečo si urobil toto všetko. A tiež bude zaujímavé sledovať, čo urobia keď im povieš, že som bol v tvojej kancelárii, keď tu už v tom čase nebudem a navyše mám byť mŕtvy,” uškrnie sa otec a hneď naštvane pokračuje, “Teraz ma počúvaj ty starý dedo! Azrael tu bude aj naďalej študovať a NIKTO ho nebude sledovať a ani nič iné. Taktiež tu ja zostanem na poste profesora obrany a Severus ako majster elixírov. Rozumel si? V opačnom prípade sa svet dozvie pravdu o tom kto je ich ikona svetla a ako to celé vlastne bolo s Grindelwaldom,” zasyčí tak naštvane, že keby som ho nepoznal, mám strach.

“Fajn,” zavrčí naštvane Brumbál.

Ha!! A to ešte ani nevie, že otec má pod palcom celé ministerstvo! Brumbál prehráva na celej čiare! Potom odídeme z riaditeľne a zničeného Brumbála tam necháme.


Severus


                   Keď sa mi cez hodinu objaví na stole Harryho kobra, hneď viem, že je niečo zlé. Rozpustím hodinu a rýchlo aj s Kabim idem za Tomom. Vtrhnem mu na hodinu a prídem k nemu. Neviem, čo mu tá kobra povedala, ale hneď aj on rozpustil hodinu a išiel smerom k riaditeľovi. Som hneď za ním. Všimnem si, že Draco ide tiež, pod Harryho plášťom. Niečo vie. Keď vojdeme do riaditeľne, tak Tom pekne vybuchne. Keď uvidím dvoch Záškodníkov, tak sa vo mne varí krv. Harryho si pritiahnem k sebe. Nedovolím im, aby mi ho znovu vzali! Dobre viem o čo sa Brumbál pokúsil. Tuším, že je Draco pri mne, tak tým smerom postrčím Harryho, aby sa schoval.

“Radšej hneď zmiznite, než…..” začne Brumbál.

“Než čo? Než zavoláš Bystrozorov? Len ich zavolaj. Určite ich bude moc zaujímať, prečo si urobil toto všetko. A tiež bude zaujímavé sledovať, čo urobia keď im povieš, že som bol v tvojej kancelárii, keď tu už v tom čase nebudem a navyše mám byť mŕtvy,” uškrnie sa Tom.

“Teraz ma počúvaj ty starý dedo! Azrael tu bude aj naďalej študovať a NIKTO ho nebude sledovať a ani nič iné. Taktiež tu ja zostanem na poste profesora obrany a Severus ako majster elixírov. Rozumel si? V opačnom prípade sa svet dozvie pravdu o tom kto je ich ikona svetla a ako to celé vlastne bolo s Grindelwaldom,” zaskočí po chvíli naštvane.

“Fajn,” zavrčí rovnako naštvane Brumbál.

Fajn. To by sme mali. Ešte donútime Brumbála zložiť Neporušiteľný sľub a potom všetci odídeme z riaditeľne. Na chodbe sa pozrieme na dvoch nových, snáď, spojencov.

“Musíme sa porozprávať. Poďte,” pokynie im Tom, ktorý sa už premenil do podoby učiteľa obrany, aby ho nasledovali.

Prídeme do veľkej a prázdnej učebne obrany. Tom zošle niekoľko kúziel proti odpočúvaniu.

“Takže……. Vážne sa chcete pridať na moju stranu?” spýta sa vážne.

“Áno. Celé roky sme boli v tom, že je Harry syn nášho priateľa a Brumbál nám len klamal. Urobili sme chybu, keď sme mu verili a už chápem, prečo môj brat bol na tvojej strane,” pousmeje sa smutne Black.

“Vlkolaci sú aj tak temné tvory. Nikomu to nepríde divné,” súhlasí Lupin.

“Tak dobre. Nebudem vás značkovať, ale musíte zložiť neporušiteľný sľub. Nedovolím aby ste ma zradili a ublížili Azraelovi,” prikývne nekompromisne Tom.


Harry


                Našťastie tí dvaja súhlasia a onedlho sa už môžeme s Dracom vrátiť na koľaj. Som vážne vyčerpaný. Ani nevnímam koľko je hodín a ľahnem si do postele, kde zaspím….


               Počas ďalšieho mesiaca sa toho udeje tak primerane……. Započul som, že Brumbál skrýva niekde na hrade Kameň Mudrcov, ktorý ukradol Flamelovi. Nicolas Flamel kontaktoval môjho ocka, ktorý to následne začal riešiť s otcom. Viac som sa o tom dozvedel až od Brumbála, ktorý si nedával pozor na hubu a rozprával sa o tom s Mcgonagalovou. Idiot. Samozrejme som sa ho vydal hľadať na vlastnú päsť. Neuvedomil som si, že sa ku mne pridal aj Draco, až kým som nebol takmer pri kameni. Takmer som ho zabil. Ako to, že som si ho nevšimol? Radšej to neriešim, ešte by som zistil niečo, čo nechcem.

“Draco buď ticho. Nevieme, čo sa tu skrýva,” zašepkám.

“Lenže ja som ticho!” ozve sa urazene.

Zamračene sa naňho otočím, keď opäť započujem ten zvuk a uvidím, že on je naozaj ticho. To za ním stojí trol. Hups.

“Ani sa nepohni,” zašepkám.

“Prečo?” zamračí sa.

Ukážem zaňho. Otočí sa a hneď je vedľa mňa s vytiahnutým prútikom. Keď ten trol zaútoči, tak sa každý rozbehneme do iného smeru. Draca pošlem, aby pokračoval ďalej a sám sa postarám o trola. Onedlho ho jedným kúzlom z čiernej mágie pošlem k zemi. Ešteže ma učili moji rodičia skôr ako som nastúpil do Bradavic. Teraz by to bol môj koniec. Rozbehnem sa do ďalšej miestnosti, kde lietajú kľúče. Postavím sa k Dracovi.

“Idem ja,” pokrčí ramenami a vzlietne medzi kľúče.

Pokrčím ramenami. Aj tak to nie je ťažká úloha. Počítal som s tým, že tie úlohy budú oveľa ťažšie, keď tu schováva kameň Mudrcov. Toto zvládneme aj my ako prváci. Brumbál je magor. Keď Draco získa kľúč, tak konečne sa zase posunieme o kus ďalej. Šach. Ach ako ja nenávidím šach….

“Dráčik, asi to budeš musieť vybaviť ty,” uškrniem sa.

“Omyl. Budeme to musieť vybaviť MY. Sám to hrať nemôžem,” ukáže na sochy.

S ťažkým povzdychom nakoniec súhlasím. Celú hru sa modlím nech to už skončí. Našťastie v ďalšej miestnosti boli elixíri. Paráda! Tie milujem!

“Harry upokoj sa. Z tej žiari okolo teba by jeden oslepol,” uškrnie sa provokatívne Draco.

“Sklapni!” buchnem ho po hlave.

“Ale vážne! Chováš sa ako Severus. Pardon. Ešte horšie!” zasmeje sa.

Pretočím oči a pozriem sa na pergamen, ktorý leží na stole. Hm…… Brumbál jednoducho horí v elixíroch. Uškrniem sa s iskrami v očiach. Vypijem jeden elixír a prejdem cez ohnivú stenu. Za ním je sál so zrkadlom. Ale, ale. Zrkadlo z Erisedu. Ten Brumbál sa vážne nezdá. Navyše už tu nie sú ani žiadne prekážky. Magor! Pokojne prejdem k zrkadlu a pomyslím na kameň. Ten sa mi hneď objaví v ruke a akoby sa nič nestalo sa vrátim za Dracom. Spolu sa vrátime na koľaj a nikto nič nezistí. Aký jednoduchý plán. A tiež nám pekne vyjde. V jednoduchosti je krása.
Komentáre

Celkom 6 kometárov

 • jill 27.10.2017 v 11:57 To je skvělé. To jak se Tom naštval. Jen je škoda že nebyl kousek povídky z jeho pohledu


 • Anonymný 27.10.2017 v 17:09 Paráda, z této povídky bych brala i větší ochutnávkou... Skvěle to zatím vypadá


 • Vai 27.10.2017 v 19:31 Jsem se nepodepsala, ale stále čtu a nadšením tvé povídky... Doufám, že ti to ve škole půjde samo, aby jsi měla čas ne jen na psani, ale hlavně na zábavu ;-)


 • VayTra 28.10.2017 v 16:51 Super, Brumbál mi v téhle povídce přijde až nepřirozeně a podezřeně tupej :DD


 • anniaoctavia.infoblog.cz 05.12.2017 v 23:46 Ahoj díky máš skvělé povídky a partnera bych dala je to jen nápad Salazara Zmijozela ale jeszli ne tak Draca 2 možnost ;)


 • sisi 10.12.2017 v 14:55 Tak teď je Brumbál jaksi vyšachován z dění, uvidíme, co bude dál. Povídka je dobře čtivá, líbí se mi. Dík. Těším se na pokračování.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace