Hviezda Mesačného svituVlastná tvorba SLASH, Hetero a Yuri

I. Zoznámenie

Publikované 01.03.2017 v 00:00 v kategórii HP a Nečakaný Osud ✔, prečítané: 442x

Pre Soru, Vai a Ley - liči ma napadlo preto, že ho mám rada a je zvláštne :D pokračovanie bude v apríli. Užite si túto poviedku. Snáď sa vám bude páčiť a dúfam, že zanecháte KOMENTÍKY :D

I.


Harry


                   Iba sa začal môj štvrtý ročník v Bradaviciach a ja už zase meškám na hodinu Starostlivosti o kúzelné tvory, ale aj tento rok ju vyučuje Hagrid, takže to nebude taký problém. NAŠŤASTIE! Po Obrane je to moja najmilšia hodina. Milujem zvieratá a tie magické sú ešte lepšie. Vždy mi prišlo, že im rozumiem lepšie ako ľuďom a aj s nimi veľmi dobre vychádzam. Prišli sme na hodinu a zistíme, že našťastie sa ešte nezačala. Hagrid akurát príde a rozkáže, aby sme išli za ním. Zastaví sa neďaleko od lesa.

“Určite si spomínate na minulý rok, keď som priviedol svojho priateľa Hrdozobca. Ako si pamätáte, tak bol to Hyppogriff. Pamätá si ešte niečo o Hyppogriffoch?” spýta sa.

To by nebola Hermiona keby sa nahlásila.

“Áno Hermiona?” spýta sa Hagrid.

“Sú to majestátne a hrdé tvory. Sú to hybridy orla a koňa. Takmer vždy žijú v stáde a len výnimočne sa od neho oddelia. Nikdy nedovolia, aby sa k nim niekto priblížil bez dovolenia. Vždy sa najprv musí pokloniť dotyčný jemu a až keď to Hyppogriff schváli a poklonu mu opätuje, tak sa k nemu môže dotyčný priblížiť……”

“Áno, áno. Dobre Hermiona to stačí. Ako si povedala, sú to majestátne a hrdé tvory. Dnes tu mám pre vás Gryphona,” ukáže na stromy.

Spomedzi stromov sa vynorí nádherný zlatý Gryphon a za ním niekoľko ďalších v rôznych odtieňoch hnedej a oranžovej. Ten zlatý je z nich aj tak najväčší a najkrajší.

“Dnes tu môžete vidieť celé stádo Gryphonov. Môžete si všimnúť, že sú to hybridy orla a leva. Snáď dnes nebude nikoho pokúšať sa k ním priblížiť bez dovolenia,” prísne sa pozrie na Malfoya.

“Ten najväčší Gryphon so zlatým perím je vodca stáda. Volá sa Leo. V stáde platí, že najprv si musíte získať alfa samca, inak vás bude považovať za hrozbu pre ostatných členov stáda. Ďalší zaujímavý fakt je ten, že Gryphon je oveľa viac hrdý ako Hyppogriff. Ak ste čítali svoju učebnicu, je tam spomenuté, že v muklovskom svete je kráľom zvierat lev. Pri magických zvieratách je kráľom zvierat Gryphon. Dokonca aj Draci prejavujú pred Gryphonom úctu. Tak. Kto by mal záujem priblížiť sa k alfa samcovi?” usmeje sa Hagrid.

Všetci sa začnú mrviť ako by mali v nohaviciach mravcov. Pozriem sa na Lea a moja mágia začne vo vnútri mňa víriť. Neviem čo sa to deje, ale našepkáva mi aby som išiel bližšie k Leovi. Vyjdem z davu. Oči mám stále na Leovi. Ten keď zaznamená pohyb, zdvihne hlavu a naše oči sa spoja. Leo sa hrdo vystrie a stále sa mi pozerá do oči. Zalapám po dychu.

“Výborne Harry. Zvládol si to už minulý rok. Teraz by si mal vedieť čo robiť,” usmeje sa Hagrid.

“Zastav Harry. Nechoď k nemu bližšie,” počujem jeho hlas z diaľky, ale zastavím.

Leo sa posunie ku mne bližšie.

“Harry pokloň sa!” prikáže Hagrid, ale ja som stále pripútaný očami k tým Leovim.

Leo sa zastaví a urobí niečo, čo nikto nečakal. Pokloní sa mi. On sa mi poklonil ako prvý! Teraz počujem zalapanie po dychu od ostatných.

“Toto som ešte nezažil. Harry, on sa ti podriaďuje. Je na tebe či prijmeš alebo n…..” nedopovie Hagrid.

Neviem prečo, ale po chvíli zistím, že celé stádo napodobilo svojho alfu. Oči sa mi rozšíria.

‘Prečo to robia?’ spýtam sa v duchu.

‘Si môj druh, môj milovaný čarodejník. Ak ma prijmeš, každý deň budeš cítiť moju lásku. Už nikdy sa nebudeš cítiť sám. Ty a ja budeme jedno. Moje stádo bude tvojim, môj život bude tvojim aj moja duša bude patriť tebe. Toto rozhodnutie záleží na tebe. Cítim v tebe mágiu, ktorá nás spojila. Už od narodenia sme si súdený,’ ozve sa mi v hlave odpoveď.

Môj druh? Moja láska? Nebude to ale divné, ak budem chodiť z magickým zvieraťom? Ale zase na druhú stranu, cítim z neho lásku a cítim, že si patríme navzájom. Sčervenám, ale mierne skloním hlavu. Samotná mágia to tak chcela. Samotná mágia sa mi rozhodla zmeniť môj hrozný život. O chvíľu sa znovu pozriem na Lea, ktorý sa aj so svojim stádom postavil a usmejem sa. Leo príde pomaly ku mne a hlavu si položí na moje rameno. Je asi o dve hlavy vyšší. Od ostatných Gryphonov je vyšší len o pol hlavy. S úsmevom ho objímem. Cítím ako nás obklopí moja a aj jeho mágia a ako sa spolu zviaže. Odstúpim na chvíľu od Lea pozriem sa opäť do jeho milujúcich červených očí.

“Harry? Ako si to dokázal? Toto nie je normálne,” započujem Hermionu.

Pozriem sa na ňu.

“Neviem ‘Miona,” pokrčím s úsmevom ramenami.

Leo sa mi oprie hlavou o chrbát.

“Jasné Potter. To by si nebol ty, aby si nevyvolal pozdviženie, že? Stále musíš byť slávny, že?” uškrnie sa Malfoy.

Prudko sa nadýchnem a viac sa vystriem. Leo vycíti zmenu môjho postoja a naštvane sa chce rozbehnúť na Malfoya, ale rýchlo ho chytím za krk. V hlave sa mi objavil obraz Hrdozobca, keď zaútočil na Malfoya minulý rok.

“Nie!” skríknem.

Leo sa zastaví a pozrie sa na mňa. Periférnym videním zachytím, že spolu s Leom sa pohlo celé stádo.

“Nie,” zašeptám, keď sa mi pozriem do oči.

Upokojí sa zloží krídla, ktoré stihol rozprestrieť. Odfrkne si.

“Harry, toto bolo zaujímavé. Nahnevaných Griffinov je nemožné takto zastaviť, dokiaľ sa nepomstia tomu, kto im ublížil, alebo urazil. To nehovorím o tom, že chránil teba. Vytvoril si k tebe veľmi pekný vzťah,” kypel radosťou Hagrid.

Potom sa vážne pozrie na Malfoya.

“Pán Malfoy, my spolu pôjdeme za riaditeľom. Už minulý rok ste vyprovokovali Hrdozobca. Tento rok sa vám podarilo uraziť celé stádo Gryphonov. Mali by ste si dávať väčší pozor na jazyk, pretože nabudúce by vás to stádo mohlo roztrhať na malé kúsky. Alebo aj iné magické zviera. Nie len Gryphon je nebezpečný. Navyše uraziť ich alfu, to chce odvahu. Čo znamená, že ste buď úplne blbý alebo vám nezáleží na vlastnom živote. Do riaditeľne. Hneď!” zamračí sa naštvane Hagrid.

Tak toto bol šok. A nie len pre mňa. Každý sa na Hagrida pozeral s úctov.

“Harry, verím, že sa dokážeš postarať o Lea,” povie ešte a odíde aj z Malfoyom.

Určite nezabudol na minulý rok, keď dal Hrdozobca odsúdiť na smrť. Leo mi stojí za chrbtom a hlavu si opäť položí na moje plece. Pohladím ho po zobáku.

‘Si príliš milosrdný,’ zašepká Leo v mojej hlave.

“Harry? Čo to malo znamenať?” pozriem sa na svojich priateľov z Chrabromilu.

Sú tu všetci chlapci zo štvrtého ročníka a Hermiona. Radšej si odo mňa držia odstup kvôli Gryphonovi.

“Neviem to presne. Len to, čo mi Leo povedal,” pousmejem sa.

“Čo ti on povedal? Ty mu rozumieš?” spýta sa Seamus.

“V myšlienkach sa so mnou dokáže spojiť,” pokrčím ramenami.

“Toto sa diať nemalo. Nechceš nám to povedať? Máme koniec vyučovania,” usmeje sa Hermiona.

Povzdychnem si, ale prikývnem. Otočím sa a prejdem okolo Lea do stredu kruhu, ktorý utvorili Gryphoni.

“Ehm….Harry, my sa tam nedostaneme,” zakričí Ron.

Otočím hlavu a uvidím, že Leo sa hrdo týči nad nimi.

“Poklonte sa mu,” usmejem sa.

Počkám než tak urobia. Leo o chvíľu tiež skloní hlavu. Pousmejem sa. Leo sa potom rozíde ku mne a ľahne si do trávy. Sadnem si pri neho a pohladím ho. Moji priatelia si sadnú okolo mňa do polkruhu.

“Tak?” spýta sa Dean.

“Leo je môj druh,” skloním hlavu a sčervenám.

“Počkaj. Ako to myslíš?” vyvalia na mňa oči.

“Je moja spriaznená duša, môj osud. Jedine s ním môžem byť šťastný. Mágia nás spojila,” pokrčím ramenami a opriem sa o Lea.

“Takže…. Po lopate…. Ty teraz chodíš s magickým zvieraťom?!” zdesí sa Ron.

Zľaknem sa a Leo naštvane zaškrieka. Otočia sa na nás všetci Gryphoni.

“Ehm. Prepáč,” skloní hlavu Ron.

“To nič…… vážne vám tak vadí, že chodím s Gryphonom?” skloním hlavu.

Chvíľu je ticho.

“Nie, nevadí. Musí to mať nejaké vysvetlenie. Budeme hľadať v knižnici a niečo nájdeme. Možno nám dokáže pomôcť riaditeľ,” usmeje sa Hermiona.

“Áno. Riaditeľ by mohol vedieť čo sa stalo,” prikývne Nevil.

“Ďakujem,” usmejem sa.

“Poďme za ním. Aby sme vedeli na čom sme,” postaví sa Ron.

Prikývnem. Postavím sa a objímem Lea.

“Zostaň tu. Prídem za tebou,” poviem mu ticho.

‘Tak to nie. Idem s tebou,’ Zamává na protest krídlami.

“Leo, prosím…. Takto sa nemôžeš prechádzať po hrade,” chytím sa za hlavu.

Za sebou započujem tichý smiech.

“Nie ste spolu ani hodinu a už máte prvú hádku?” spýta sa Hermiona.

Pretočím oči. V tom zacítim v mojej mágii nejaký ťah. Zaplaví ma jemná bolesť až spadnem na zem. Zaplaví ma svetlo, pri ktorom zavriem oči a keď ich opäť otvorím, pozerám sa na šokovane pohľady a vzdychy od mojich priateľov. Pozriem sa na Lea, ktorý je tiež milo prekvapený.

‘Čo sa stalo?’ spýtam sa.

‘Je s teba Gryphon, Harry,’ povie šťastne Leo a na chvíľu sa postaví na zadné s radostným škrekotom.

Pozriem sa na svoje ruky, teda teraz už pazúry a prekvapene sa postavím. Opatrne roztiahnem krídla. Zistím, že som celý, čiernej farby. Od Hagrida viem, že čierny Gryphoni neexistujú. Tak teraz som sa stal asi veľmi vzácnym magickým tvorom. A ešte k tomu animágom. Pozorne sa rozhľiadnem ešte raz okolo. Teraz zistím, že som stále o hlavu nižší ako Leo, že moji priatelia sa na mňa pozerajú v nemom úžase a ešte to, že neviem ako sa chodí!!!”

“Páni Harry. Ty si zveromág, prečo si nič nepovedal?” skríkne šťastne Ron.

A aj ostatní sú šťastní. Zasmejem sa, ale vyjde zo mňa len nejaký škrekot.

“Dôjdeme pre Brumbála, áno?” usmeje sa Nevil.

Prikývnem.

Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • SORA 77 01.03.2017 v 00:24 Wau! První kapitola a já už mám čelist na zemi! Krása, ale fakt nevím, jak to chce Harry dělat, chodit se zvířetem. To prostě zůstane Gryfem? Nebylo by fajn, kdyby na sebe Leo mohl vzít lidskou podobu? Tohle mezidruhové chození mi přijde trochu složité... Ale je to zajímavá, originální povídka, to jsem zvědavá, s čím přijdeš příště. Jen tak dál!


 • Lily 01.03.2017 v 01:13 wau úžasná kapitola už sa neviem dočkať na ďalšiu, dúfam že nebudú chceť držať Lea a Harryho od seba....... škoda že dalšia kapitola príde tak neskoro ale bude to stáť zato čakať na tvoje poviedky všetky sa mi lúbia :)


 • Ley 01.03.2017 v 06:24 Ja tu sedím a iba čumim do mobilu ako idiot. To je užasní, originálni napad. Len dúfam že aj Leo sa bude vedieť premeniť, zase na človeka. To by bolo super ^^


 • Nyssa 01.03.2017 v 13:21 Trochu divné ale rozhodne originálne :D Celkom ma zaujíma čo si si na nás vymyslela. Síce by som čakala od ostatných rovnako ako od Harryho trochu nedôvery ohľadom takéhoto "vzťahu" predsa len, nepredpokladám že by to bolo niečo bežné, ale to je vlastne jedno. Úprimne ma fascinuj už len ten nápad a otvára mi dvere k celkom novým nápadom... je to skutočne inšpirujúca myšlienka :D Teším sa na pokračovanie :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?POZOR!!! UPOZORNENIE!!! NA TOMTO BLOGU SA NACHÁDZAJÚ POVIEDKY S RÔZNYMI PÁRMI. SLASH, SHONEN-AI a YAOI - CHALAN X CHALAN + pri tomto sa dakedy nachadza aj MMPreg (mužské tehotenstvo). Viem nezmysel ale zabava :-) . SHOJO-AI, YURI a FEMSLASH- BABA X BABA, HETERO - CHALAN X BABA (normál)

Miniaplikace
Miniaplikace
Miniaplikace